Szentírás: Isten szava vagy a kollektív tudattalan kivetítése?

2018. június 02., címkék: márkus andrás tamás, puzsér róbert, vitaest

Egyenértékű-e a Biblia a tibeti halottaskönyvvel vagy a taoizmus szent irataival? – az isteni kijelentés témakörével folytatódott Puzsér Róbert kritikus és Farkas Attila Márton valláskutató beszélgetése Nagy Gergely és Márkus Tamás András református teológusokkal május 25-én.

Jézus Krisztus: erkölcsi mérték vagy üdvözítő?

2018. április 11., címkék: márkus andrás tamás, puzsér róbert, vitaest

Megváltás, halál, keresztyénség, miszticizmus – többek között ezekről a kérdésekről vitázott Puzsér Róbert kritikus és Farkas Attila Márton valláskutató Nagy Gergely és Márkus Tamás András református teológusokkal április 6-án a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának székházában.

Az egyháznak vannak válaszai

2018. február 27., címkék: interjú, márkus andrás tamás

„Egységes álláspontot szeretnék látni a keresztyénségen belül. Az nem vonzó, ahol mindent és mindennek az ellenkezőjét is lehet gondolni” – mondja Márkus András Tamás, aki hosszú ideje szervez beszélgetéseket etikai és vallási kérdésekről. A Károli Gáspár Református Egyetem és a  Budapesti Református Egyetemi és Főiskolai Gyülekezet lelkipásztorát a programsorozaton felmerülő témákról és az egyházi szerepvállalásról kérdeztük.